علائم خرابی انژکتور پراید چیست؟

 در ماشین پراید مانند بسیاری از خودروهای جدید دیگر از مکانیسم سوخت‌رسانی انژکتور یا سوخت پاش استفاده می‌شود. انژکتور شامل مجموعه‌ای از قطعات است که در بدنه انژکتور قرار گرفته‌اند و وظیفه دریافت سوخت از باک و توزیع آن در زمان و اندازه‌های مشخص با شدت و ترکیب مناسب را بر عهده دارد. عملکرد معیوب و علائم خرابی انژکتور می‌تواند به خاطر کثیف شدن آن با رسوبات و آلودگی‌های سوخت و بنزین باشد که در این حالت با شستشو بر طرف می‌شود. اما بسیاری از مشکلات در خرابی انژکتور هم وجود دارند که ممکن است با شستشو برطرف نشوند، که در این موارد تعویض انژکتور یا بخشی از آن لازم می‌شود.
در ادامه این مطلب از اکسون قطعات علائم خرابی انژکتور معرفی و بررسی می‌شود. در بررسی علائم، مواردی که با شستشو برطرف می‌شوند همراه با مواردی که نیاز به تعویض قطعه و لوازم یدکی دارند در هر بخش معرفی می‌شود.

برای مشاهده گروه انواع انژکتور، در سایت اکسون پارت کلیک کنید

فهرست علائم خرابی انژکتور پراید

خرابی انژکتور پراید نقش مستقیمی در کاهش بازده و عملکرد این خودرو دارد. بهتر است زمانی که با یکی از علائمی که در ادامه معرفی می‌شوند مواجه شدید برای شستشوی انژکتور اقدام کنید. در صورتی که علامت مورد نظر بعد از شستشو هم همچنان وجود داشته باشد، نیاز به تعمیر انژکتور یا تعویض یکی از قطعات آن را نشان می‌دهد.

پرش موتور و سوخت‌رسانی معیوب

 عوامل زیادی می‌توانند باعث سوخت‌رسانی معیوب به موتور و در نتیجه احتراق بد در آن شوند. معمولا وقتی که موتور در حین فعالیت با پرش‌هایی همراه می‌شود و بیش از حد در آن لرزش احساس می‌شود این سوخت‌رسانی معیوب خودش را نشان می‌دهد. این اتفاق دلایل زیادی از جمله به هم خوردن ترکیب مناسب سوخت و هوا در انژکتور ماشین دارد.
این مشکل ممکن است با شستشوی انژکتور پراید با مایع مخصوص شستشوی انژکتور برطرف شود. اما در صورتی که پس از شستشو همچنان با پرش‌های موتور و بد سوزاندن سوخت مواجه شوید لازم است برای تعویض قطعه انژکتور پراید اقدام کنید.

 لرزش موتور

 این یکی از علائمی است که به‌خصوص سر چهارراه‌ها، پشت چراغ قرمزها و مواقعی که در پراید منتظر و در حالت پارک با موتور روشن هستید متوجه آن می‌شوید. لرزش موتور هم مانند پرش آن می‌تواند نشانه‌ای باشد که با یک شستشوی ساده بر طرف می‌شود یا نشانه‌ای که نیاز به تعویض انژکتور یا تعمیر خودرو را معلوم می‌کند.

 کاهش شتاب پراید

 شتاب خودرو یکی از ویژگی‌هایی است که ارتباط مستقیم با سوخت‌رسانی و انژکتور پراید دارد. وقتی سوخت به درستی و با میزانی که معمولا تولیدکنندگان آن را تبلیغ می‌کنند به سیلندرها رسانده نشود شتاب ماشین کاهش داده می‌شود و موتور از تمام ظرفیت خود استفاده نمی‌کند.
کاهش شتاب پراید موضوعی نیست که بخواهید آن را نادیده بگیرید. اگر مشکل از کثیفی انژکتور پراید و رسوب گرفته بودن باشد شاید بتوانید آن را با شستشوی انژکتور برطرف کنید. اما اگر بعد از شستشوی انژکتور هم متوجه شدید شتاب کمتر از حد عادی و معمول است بهتر است برای مشاوره فنی و تعمیر یا سرویس موتور اقدام کنید.

انژکتور پراید
طول کشیدن در رسیدن به عملکرد مناسب

بعضی وقت‌ها ممکن است علائم خرابی انژکتور پراید موقتی باشند و پس از چند لحظه، یا چند دقیقه برطرف شوند. بعد دوباره دفعه بعدی که پراید را روشن می‌کنید با آنها مواجه شوید و پس از مدتی برطرف شوند. این مشکل می‌تواند به‌واسطه کثیفی انژکتور ماشین پیش بیاید و با شستشوی انژکتور خودرو از بین برود. اگر با وجود شستشوی انژکتور پراید باز هم با این وضعیت مواجه شدید، لازم است برای سرویس و تعمیر یا تعویض قطعه اقدام کنید.

روشن نشدن موتور

این نشانه معمولا وقتی ظاهر می‌شود که دیگر چاره‌ای جز تعمیر پراید و تعویض انژکتور و قطعه وجود ندارد. همان‌طور که می‌دانید انژکتور وظیفه انتقال سوخت به موتور را انجام می‌دهد و در صورت از کار افتادن آن، سوخت به موتور نمی‌رسد و موتور روشن نمی‌شود.
در صورت مواجهه با این وضعیت و مشاهده این علامت بهتر است برای مشاوره فنی و دریافت کمک از متخصصان و کارشناسان خرابی انژکتور پراید اقدام شود.

قیمت انژکتور پراید

انژکتور دستگاه یا بخشی از خودرو است که از قطعات و لوازم یدکی متفاوتی تشکیل شده است. این مجموعه از شیلنگ چهارگانه پراید که به باک نصب می‌شود تا روی سیلندر و محفظه احتراق پراید را در بر می‌گیرد. در مواردی شمع‌های انژکتور یا سوزن‌های سوخت پاش نیاز به تعویض دارند. در بعضی از موارد هم یکی از اتصالات آنها مانند لوله‌های ورودی و شیلنگ سوخت چهارگانه نیاز به تعویض دارد. در بسیاری از موارد هم تعویض انژکتور لازم است انجام بشود تا خودرو به عملکرد مناسب خود بازگردد.
هر یک از قطعاتی که با توجه به وضعیت پراید ممکن است به آنها احتیاج پیدا شود قیمت خاص خودشان را دارند. اکسون قطعات یکی از شرکت‌های قدیمی و معتبر در تولید و تامین لوازم یدکی پراید و خودروهای ایرانی است که قطعات انژکتور پراید را با ضمانت و گارانتی معتبر به خریداران عرضه می‌کند. برای آگاهی از قیمت قطعه مورد نظر خود کافی است وارد بخش فروشگاه وبسایت اکسون قطعات شده و قطعه یا کالای مورد نظر را جستجو نمایید

تعویض انژکتور پراید

در مواردی که شستشوی انژکتور پراید باعث بهبود علائم خرابی انژکتور پراید نشود، تعویض انژکتور و سوزن انژکتور ضروری می‌شود. خوشخبتانه این قطعه قیمت گرانی ندارد و با تعویض آن خودرو به عملکرد مناسب قبل بر می‌گردد. در هنگام خرید لوازم یدکی و قطعات خودرو بهتر است از تامین‌کنندگانی که سابقه معتبری دارند خرید شود که ضمانت معتبر و گارانتی ارائه می‌دهند. در این صورت با بروز مشکل می‌توانید برای جبران خسارت اقدام کنید.

 اکسون قطعات یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین تامین‌‌کنندگان و تولیدکنندگان لوازم یدکی پراید و انواع خودرو مثل پژو و سمند در بازار ایران است که قطعات و لوازم یدکی انژکتور پراید عرضه می‌کند. در صورت مواجهه با علائم خرابی انژکتور پراید بهتر است برای مشاوره فنی با یک تعمیرکار مجرب و قابل‌اعتماد اقدام شود. کاربران برای خرید قطعه لوازم یدکی انژکتور و تعویض آن می‌توانند به فروشگاه آنلاین اکسون قطعات مراجعه کنند.

نگهداری انژکتور پراید

انژکتور ماشین یکی از قطعات کلیدی و مهم در عملکرد موتور است. بررسی علائم خرابی انژکتور پراید نشان می‌دهد که بسیاری از آنها با وجود استفاده از بنزین و سوخت بدون آلودگی و سالم امکان بروز دارند. در نتیجه بهتر است قبل از بروز مشکل برای نگهداری انژکتور پراید و استفاده از محصولاتی که در تمیز کردن و بهبود عملکرد آن نقش دارند اقدام شود.

شستشو انژکتور پراید

یکی از راهکارهای مناسب برای بهبود عملکرد موتور پراید و جلوگیری از بروز علائم خرابی انژکتور پراید شستشوی آن است. در این فرایند از یک مایع مخصوص شستشوی انژکتور با فرمولی که برای پاک کردن رسوبات سوخت و بنزین طراحی شده است استفاده می‌شود. بسته‌های این مایع انژکتور شو به شکلی طراحی می‌شوند که به اتصالات شیلنگ سوخت انژکتور وصل شوند و در فرایند شستشو نقش مهمی دارند. برای خرید مایع شستشو انژکتور پراید می‌توانید به فروشگاه قطعات و لوازم یدکی اکسون قطعات مراجعه کنید.

برای بهبود علائم خرابی انژکتور پس از باز کردن اتصال‌های ورودی و خروجی سوخت انژکتور پراید و اطمینان از خالی بودن انژکتور از بنزین، آنها را به ظرف شوینده وصل می‌کنند. این مرحله لازم است با احتیاط انجام شود چرا که هم شوینده انژکتور خودرو از قابلیت اشتعال بسیار بالایی برخوردار است و هم شیلنگ‌های سوخت به باک ماشین متصل هستند. اگر برای انجام این مراحل از مهارت فنی و تجربه کافی برخوردار نیستید بهتر از متخصصان و کارشناسان مجربی که در این زمینه فعالیت دارند مشورت گرفته و برای شستشوی انژکتور پراید اقدام کنید.

 لوازم یدکی انژکتور و قطعات خودرو اکسون قطعات

بهتر است در هنگام خرید لوازم یدکی انژکتور و قطعات انژکتور از اجناس اصلی با ضمانت و گارانتی شرکتی استفاده کنید. اکسون قطعات یکی از تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان لوازم یدکی پراید و خودروهای دیگر در بازار ایران است. با خرید محصولات این برند شناخته‌شده و معتبر می‌توانید از مطابقت آنها با اطلاعات این محصولات اطمینان داشته باشید. در دسته محصولات وبسایت این شرکت می‌توانید فهرست از لوازم یدکی و قطعات مرتبط با ماشین خود مانند انژکتور و بلبرینگ که توسط اکسون قطعات ارائه می‌شود را مشاهده کنید.

با توجه به عملکرد حساس انژکتور پراید در صورت مشاهده هر یک از علائم خرابی انژکتور پراید که در این مطلب به آنها اشاره شد برای تعمیر و تعویض انژکتور اقدام کنید. محصولات و لوازم یدکی اکسون قطعات راهکارهای مختلفی برای مشکلات مربوط به انژکتور پراید ارائه می‌دهند. برای مشاهده و خرید این محصولات می‌توانید به وبسایت اکسون قطعات مراجعه کنید.

کاربرد بلبرینگ

2 نظر ثبت شده است

 • user avatar
  پاسخ
  حاج علی
  1400/08/19
  آیا قیمت انژکتور ها با هم متفاوت هست؟
  • user avatar
   1400/08/25
   بله برای اطلاع از قیمت ها وارد صفحه محصولات شوید

ارسال یک دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.

مقایسه